ATF


Portföy Description

Çok iyi rafine edilmiş baz yağlar ve özel katıkların harmanlanmasıyla üretilen otomatik şanzıman yağıdır. Binek araçların ve ağır vasıtaların otomotik şanzumanlarında, hidrolik direksiyonlarında ve bazı hidrolik sistemlerde kullanılır.

Automatic transmission fluid which is blended superior quality mineral base oils and special additives. Used for some automatic and manual transmissions in passenger cars and light trucks. İt is also used in off-highway transmissions povver steering and other automotive hydraulic systems.
Dikkat

Kullanılmış yağ ile uzun süreli temastan kaçınınız.Temastan sonra cildi bol su ve sabunla yıkayınız. Kullanılmış yağları toprağa, suya, çöpe ve kanalizasyona dökmeyiniz. Boş ambalajları içme suyu kabı olarak kullanmayınız.Kullanılmış yağları emniyetle kapalı kaplarda atık yağ toplama merkezlerine teslim ediniz.
VVarning

Avoid prolonged contact with used oil.VVash skin thoroughly to remove any residue oil.Do not pour used oil into soil, vvater, garbage and sevverage.Take used oil in a sealed Container to nearest vvaste oil collection centre. Do not use empty oil containers to store drinking vvater.